Blog

 • Jakie kartony najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?
  Jakie kartony najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?

  W dobie rosnącej liczby przesyłek kurierskich oraz rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej osób zastanawia się, jakie opakowania są najlepsze do pakowania przesyłek. Kartony z tektury falistej okazują się być nie tylko wytrzymałe i funkcjonalne, ale także przyjazne dla środowiska.

  Czytaj dalej
 • Zalety kartonów pięciowarstwowych
  Zalety kartonów pięciowarstwowych

  Jeśli zastanawiasz się, jakie opakowania wybrać, by były one zarówno praktyczne, jak i ekologiczne, warto zwrócić uwagę na kartony pięciowarstwowe. To właśnie one najefektywniej chronią przedmioty przed uszkodzeniami, a ich produkcja oraz utylizacja jest przyjazna środowisku. Ale co dokładnie je wyróżnia? Jakie są ich właściwości i do czego można je wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się właśnie w tym wpisie.

  Czytaj dalej
 • Z ilu warstw wykonuje się pudła kartonowe?
  Z ilu warstw wykonuje się pudła kartonowe?

  Opakowania pełnią istotną rolę w codziennym życiu, służąc do przechowywania, transportu i zabezpieczania różnych produktów. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pudła kartonowe, które są nie tylko praktyczne, ale także ekologiczne. Ten rodzaj opakowań wykonuje się zwykle z kilku warstw materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość. W tym artykule przeczytasz więcej na temat tego, jak są produkowane pudła kartonowe oraz jakie cechy mają poszczególne warstwy.  

  Czytaj dalej
 • Czym charakteryzują się kartony klapowe?
  Czym charakteryzują się kartony klapowe?

  Kartony klapowe to jedno z najpowszechniej stosowanych w różnych branżach opakowań. Nadają się zarówno do transportu oraz przechowania małych i lekkich przedmiotów, jak i tych cięższych i dużo większych (np. sprzęty AGD). W ostatnich latach kartony klapowe zyskują na popularności również w branży spożywczej i napojów. Są one wykonane z cechującej się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych tektury falistej. Kartony klapowe mają wiele zalet...

  Czytaj dalej
 • Wykorzystanie tektury falistej w produkcji kartonów
  Wykorzystanie tektury falistej w produkcji kartonów

  Wykorzystanie tektury falistej w produkcji kartonów jest bardzo popularne. Ten materiał słynie ze swojej wytrzymałości i trwałości, co czyni go idealnym wyborem do tworzenia mocnych i odpornych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych kartonów. Dodatkowo tektura falista jest łatwa w obróbce, co pozwala na tworzenie estetycznych kartonów, które są zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie. Wielką zaletą tego materiału jest również jego aspekt ekologiczny. Produkcja i...

  Czytaj dalej
Showing 1 to 5 of 5 (1 Pages)